Kockázatkezelési vezető

Fundamenta pályázatot hirdet Kockázatkezelési vezetői munkakör betöltésére.

Leendő munkatársunk feladatai

  • az operatív kockázatkezelési osztály vezetése
  • a belső tőkeszámítás (ICAAP) illetve SREP folyamat menedzselése és tervezése
  • a kockázatkezelési stratégia kialakításának menedzselése
  • a kockázatkezeléssel összefüggő folyamatok naprakész működtetése
  • kapcsolattartás az anyavállalati kockázati területekkel, a csoportszintű elvárások átültetése
  • kockázatkezeléssel kapcsolatos szabályozás működtetése
  • működési kockázat mérésével, kezelésével kapcsolatos feladatok ellátása
  • a pénzügyi helyreállítási terv és a nyilvánosságra hozatallal kapcsolatos folyamat működtetése
  • részvétel az éves üzleti tervezésben
  • a lakástakarékpénztári hiteltermékek portfóliójának elemzése, monitoring folyamat működtetése
  • a hiteltermékekkel kapcsolatos kockázatkezelési járulékos feladatok ellenőrzése, koordinálása
  • a vezetői információs rendszer (VIR) működtetése a hatályos szabályzat alapján, a szervezet számára releváns adatok rendelkezésre állásának biztosításával

Ideális pályázónk

  • felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezik
  • hasonló munkakörben 2-5 év tapasztalatot szerzett
  • rendszerszemléletére, jó logikai, elemzői képességére mindig számíthat
  • erős folyamatszemlélet jellemzi
  • precízen, dokumentáltan végzi munkáját
  • kiváló kommunikációs és problémamegoldó készséggel rendelkezik
  • csapatban jól működik
  • erős felhasználói szinten ismeri a Microsoft irodai programokat
  • középfokú üzleti angol és/vagy német nyelvtudással rendelkezik

  • lakás-takarékpénztári vagy pénzintézeti stratégiai kockázatkezelési tapasztalat

  • Ha szívesen dolgoznál egy piacvezető pénzintézet csapatában, várjuk fényképes önéletrajzodat (fizetési igénye megjelölésével).
  • Az interjú beszélgetésre online, digitális úton van lehetőség (Teams)!

Állás adatai

Állás azonosító: 1268
Munkavégzés helye: Budapest
Célcsoport: tapasztalattal rendelkező
Pozíciók száma: 1
Oszd meg vagy mentsd el a kedvenceid közé ezt az állást: Kockázatkezelési vezető