Számviteli szakértő

A Fundamenta, Magyarország piacvezető lakástakarékpénztára az elmúlt évtizedekben már több, mint 1 millió lakásálmot valósított meg. Megújult stratégiánk célja, hogy új üzletágakkal és termékekkel ügyfeleink lakásálmait még szélesebb körben váltsuk valóra. Generációkon átívelő értéket teremtünk, melynek során szakértő módon, innovatív megoldásokkal az ügyfelek otthonába visszük a Fundamenta-élményt. Ehhez keresünk Számviteli szakértőt pénzügyi és számviteli csapatunkba.

Leendő munkatársunk feladatai

  • részvétel az IFRS alapú tulajdonosi jelentéskészítésben, konszolidációs folyamatok továbbfejlesztésében
  • részvétel a frissen alakult leányvállalat számviteli folyamatainak kialakításában és működtetésében
  • projektrészvétel és hatékony együttműködés más szakterületekkel a szakosított hitelintézet és a leányvállalatok pénzügyi és számviteli igazgatóságán zajló projektekben, koncepcióalkotásban
  • fejlesztések tesztelése üzleti oldalról
  • közreműködés a havi zárás folyamataiban, egyedi és a konszolidált beszámolók elkészítésében
  • részvétel BI alapú riportok kialakításában

  • minimum 1-2 éves szakmai gyakorlatot szerzett számviteli és/vagy könyvvizsgálati területen
  • főiskolai vagy egyetemi pénzügyi/közgazdasági végzettséggel rendelkezik
  • MS Office programokat (Word, Outlook) felhasználói, Excel-t magas szinten ismeri
  • rendszerszemléletére, jó logikai képességére mindig számíthat
  • határozott fellépés és rugalmasság jellemzi
  • hatékonyan képviseli az igazgatóságot számviteli témában a projektek során
  • értelmezni tudja az Európai Uniós joganyagokat, különös tekintettel a befogadott IFRS sztenderdekre
  • képes a számviteli fejlesztési igények üzleti megfogalmazására, véleményezésére

  • könyvvizsgáló cégnél szerzett gyakorlat
  • hitelintézetnél szerzett számviteli vagy könyvvizsgálati tapasztalat
  • projektekben történő munkavégzés, tesztelési gyakorlat
  • alap IFRS szaktudás
  • BI alapú riportkészítésben szerzett tapasztalat
  • középfokú angol és/vagy német nyelvtudás

Amit kínálunk

  • szakmai fejlődés lehetősége egy jól felkészült, összetartó csapatban
  • biztos nemzetközi tulajdonosi háttér
  • új székház, modern munkakörnyezet
  • családbarát munkahely

  • Ha szívesen dolgozna egy piacvezető pénzintézet csapatában, várjuk fényképes önéletrajzát (fizetési igénye megjelölésével).

Állás adatai

Állás azonosító: 1143
Munkavégzés helye: Budapest
Célcsoport: tapasztalattal rendelkező
Oszd meg vagy mentsd el a kedvenceid közé ezt az állást: Számviteli szakértő